Jak poznasz biegowego chama

Jak poznasz biegowego chama

Temat dość grząski sobie wybrałem. Trudno! Czasem może kilka zdań zmieni zachowanie innych ludzi. Może dzięki temu ktoś spojrzy na siebie z boku i powie swoim wewnętrznym głosem – kurwa, ja to jednak jestem burakiem. A wystarczy zastanowić się głębiej nad tym, co robisz i co możesz zmienić. A kilka spraw napewno się znajdzie. Co charakteryzuje biegowego chama? Sam odnajduję przynajmniej 4 ważne cechy, które warto wyplenić.

Nie patrzy na innych

Pierwsza oznaka tego, że jesteś chamem! Jak się objawia? Wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zawody biegowe. Zawsze to samo. Cham nie patrzy co dzieje się dookoła niego. Klapki na oczy i rura, czy kogoś podepcze, czy skrobnie po achillesie… to nie ma znaczenia, bo on biegnie. Złazić z drogi plebsie. Do tego zaliczyć można również samo ustawianie się na starcie zawodów. Po to wpisujesz konkretny czas, aby ustawić się w dobrej strefie czasowej. To nie jest robione dla widzimisię organizatorów! Wszystko po to, aby każdy wystartował dobrze, nie stratował innych i nie denerwował się niepotrzebnie. A nie oszukujmy się, podczas biegu liczy się koncentracja i zdrowie. Jak już kogoś nadepniesz, to chociaż przeproś!

Tutaj jest jeszcze jeden problem. Cham nie patrzy w ogóle, co dzieje się dookoła niego. Jeśli chce smarknąć albo wypluć jakąś wydzielinę to robi to bez namysłu. Szkoda, że czasem ktoś biegnie dokładnie w tym miejscu, gdzie on chce splunąć. Kilka razy już zdarzyło się, że ma piękna umięśniona noga została opluta przez jakiegoś jegomościa. Straszne!

forum-10466_lUważa, że jest najważniejszy

Biegnie Pan, więc ustępujcie mi z drogi słabiaki! Jak jesteś lamą i pingwinem, to nie bierz się za bieganie, bo ja to jestem tutaj biegacz zawodowiec. No właśnie nie jesteś zawodowcem, to jest raz. Dwa, absolutnie nie jesteś sam na tej trasie. Wkoło ciebie biegnie nawet kilka tysięcy ludzi. Popatrz! Rozejrzyj się! Dostrzeż, że inni też mają prawo szurać po tym asfalcie i nie muszą bić Ci przy tym pokłonów.

Uważa, że pranie wystarczy robić raz na miesiąc

No cóż, każdemu zdarzyło się zapomnieć o antyperspirancie. Nic nie poradzisz… Ale przy bieganiu wśród innych warto o nim nie zapomnieć. Lepiej, jednak jeśli w końcu wypierzesz swoje spodenki czy koszulkę, bo zdarzają się przypadki, kiedy zapach ciągnący się za kimś przypomina rynsztok albo typowego tramwajowego menela. No nie jest to fajna sprawa. Pamiętajcie drogie dzieciaczki, swojego smrodu się nie czuje. Inni czują go dość dobrze!

Najważniejszy na drodze

Nie mówię tutaj o zawodach, kiedy drogi są z reguły dokładnie obstawione. Mówię o codziennym treningu, kiedy to biegacz cham nie patrzy co dzieje się dookoła niego. Jak to się objawia? Pierwszy przykład – wbieganie na ścieżki rowerowe. Okej, jeśli masz już zamiar biec ścieżką, zrób to z głową. Popatrz, zanim wbiegniesz. Podobnie jest z przejściami dla pieszych. Jestem biegaczem i kierowcą, więc zwracam na to uwagę. No „miszczuniu” najdroższy, nie wbiegaj na pasy. Któryś kierowca z całą pewnością się zatrzyma – daj mu szansę! Pamiętaj, że wbiegając na pasy przed samą maskę, kierowca może nie zdążyć… Aaaaa, no i ważniejsze! Jeśli już chcesz przebiegać w miejscach niedozwolonych, też zwróć uwagę, czy ktoś przypadkiem nie nadjeżdża.

plainfield-bicycle-accident-attorney

Zwróć uwagę na savoir vivre

O czym mowa? Biegowe savoir vivre to nic innego jak biegowa kultura. Już nie mówię tutaj o tych pierwszych punktach, które opisałem. Chodzi mi raczej o to, że jeśli ktoś macha do Ciebie z pozdrowieniem, odmachaj mu. Uśmiech i machnięcie ręką dodają mocy! Naprawdę! Udawanie, że nie widzisz, nie jest fajne. Z siebie robisz chuja, chama i buraka, a z miłej osoby, która chciała być fajna kretyna. Nie za dobrze!

Każdy pewnie znalazłby jeszcze kilkanaście innych przykładów, jeśli chcecie, podzielcie się nimi w komentarzach. Proszę, zapraszam!

Filip

Published byFilip

Biegam coraz dalej, coraz więcej. Pracuję w fajnej firmie, gdzie robię to co lubię i pomagam innym, aby żyli w zdrowiu i szczęściu! Czego chcieć więcej?

No Comments

Post a Comment

Facebook
Instagram