Bieganie, a inne sporty

Bieganie, a inne sporty

Jeśli myślicie, że biegacze zajmują się tylko nabijaniem kilometrów, to jesteście w błędzie. Czasem warto zamienić treningi bieganie na inne rozwiązania. W moim przypadku biegać jest najłatwiej, zresztą jak w wielu przypadkach.

Rower

Dla mnie najlepszą alternatywą dla biegania jest rower. Jeśli kiedyś dojdzie do sytuacji, że będę musiał zrezygnować z biegania, najpewniej przesiądę się na rower. Świetna alternatywa! Zresztą sprawdźcie sami! Od czasu do czasu warto zmienić formę aktywności. Szczególnie, w momencie, gdy masz biegowy kryzys. A wierzcie mi, zdarza się!

Pływanie

Nie zdarza mi się to często, w zasadzie bardzo rzadko. Jednak coraz częściej zastanawiam się nad regularnymi wyprawami na pływalnię. Jednak czasem jest to za dużo trudu. Szczególnie że jest to dość duża wyprawa, nawet jeśli pływalnie masz kilka przystanków od domu. Dlatego, nie każdy decyduje się na takie zmiany.

Rolki

Tutaj sprawa wygląda inaczej. Rolki to takie trochę bieganie, tylko z kółkami na nogach. Fajna sprawa, ciekawa rozrywka i świetna zmiana.

Piłka nożna

Jedna z moich ulubionych alternatyw. Dlaczego? Piłka nożna to świetna rozrywka. Najlepsze jest to, że podczas jednej rozgrywki możesz przebiec kilka ładnych kilometrów. Co ważniejsze, podczas meczu piłkarskiego biegasz z różną prędkością. Raz szybciej, raz wolniej, raz wcale. Dodajmy do tego skoki, przyspieszenia, sprinty, strzały. Wszystkie mięśnie biorą udział w Twoim treningu. Jedyny problem z piłką jest taki: kontuzjogenność. Niefortunne kopnięcie, nietrafiony wślizg i możesz zaliczyć drobną przerwę w bieganiu. Na szczęście zdarza się to dość rzadko. Szczególnie jeśli grasz z nieznajomymi i niezaufanymi grajkami. Cóż, kontuzji można nabawić się wszędzie.

Bieganie to nie wszystko, jednak po kilku dniach alternatywnych treningów, będzie smakować lepiej 🙂

Filip

Published byFilip

Biegam coraz dalej, coraz więcej. Pracuję w fajnej firmie, gdzie robię to co lubię i pomagam innym, aby żyli w zdrowiu i szczęściu! Czego chcieć więcej?

No Comments

Post a Comment

Facebook
Instagram