5 rzeczy, które dało mi bieganie

5 rzeczy, które dało mi bieganie

Każdy z nas miał jakieś swoje wewnętrzne powody, dla których zaczął biegać. Ja też miałem swoje! Jednak co daje bieganie? Co możemy osiągnąć dzięki kilku godzinom biegania tygodniu? Zgubienie wagi, budowę mięśni, polepszenie zdrowia? To są oczywiste oczywistości, a korzyści z biegania jest znacznie więcej. Sprawdź, co ja zyskałem dzięki regularnym treningom, a może sam zaczniesz hasać niczym gazela! Oto pięć najważniejszych rzeczy, które dało mi bieganie.

5) Wolność

Bieganie dało mi wolność. Sprawiło, że stałem się człowiekiem wolnym, który w każdej chwili może oddać się pasji, którą kocha. To ja wybrałem ten sport, to ja już 6 lat trwam w swoim biegowym szale i nie zamierzam przestawać. Mogę biegać, kiedy chcę i jak chcę – szybciej, wolniej, bliżej, dalej, sam lub z kimś. Podczas biegania mam tyle możliwości ile pomysłów w mojej głowie.

4) Radość i spokój

Jak powszechnie wiadomo, bieganie uwalnia w naszym organizmie endorfiny to hormony radości, które wywołują w naszym organizmie. Poprawiają nasze samopoczucie i dają radość z siebie. A co za tym wszystkim idzie? Bieganie staje się dzięki temu zwyczajnym naturalnym środkiem antystresowym i świetnym antydepresantem. Kilkanaście minut biegania pozwala na zmniejszenie napięcia, niepokoju i relaks, a wszystko to na świeżym powietrzu. Niezawodne lekarstwo na słabsze dni! Obcowanie z naturą oraz świeże powietrze pozwalają na osiągnięcie swego rodzaju zen, która pomaga w rozjaśnieniu problemów, które siedzą w naszej głowie. Jednym słowem, bieganie daje wiele, ale radość z niego pozwoli na normalne funkcjonowanie w chwilach, które każdego mogą wyprowadzić z równowagi.

3) Perfekcja

Przy regularnym bieganiu zaczynamy czerpać z niego tak wiele, czasem ciężko zorientować się w ilości pozytywnych zmian. Bieganie zmienia człowieka w każdym detalu, również umysłowo. Godzina biegania pozwala na oczyszczenie umysłu ze zbędnych myśli, trosk czy kłopotów. Choć na chwilę zapominamy o tym, co nas trapi.

Jednak to nie wszystko. Bieganie wymusza na nas większą dbałość o własny organizm. Lepiej jemy, przyjmujemy więcej witamin, odstawiamy używki, regularnie śpimy. Oczyszczamy nasze ciało, pozwalamy mu na regeneracje i poprawne funkcjonowanie.

Czyste ciało oraz czysty umysł dają nam wiele. W wielu artykułach można znaleźć informacje, że bieganie przede wszystkim zwiększa nasz refleks, poprawia czas reakcji na różne sytuacje i zwiększa naszą zdolność rozumowania. A wszystko przez to, że dzięki wysiłkowi fizycznemu, który ma miejsce podczas biegania, nasz organizm przepompowuje większą ilość krwi, a co za tym idzie dostarcza więcej tlenu do naszego ciała. Przyspieszenie przepływu krwi powoduje zwiększenie produkcji naczyń oraz komórek nerwowych, usprawniając jednocześnie pracę naszych neuronów. Dzięki temu całkowici poprawiamy pracę naszego układu nerwowego – nasza pamięć staje się lepsza, zrozumienie pewnych kwestii przychodzi nam z większą swobodą.

2) Dobra organizacja czasu1272983520_by_DjDexter_600

Jedną z ważniejszych rzeczy, które dało mi bieganie, jest organizacja czasu. Cóż, jeśli biegasz, Twoja pasja wymusza na Tobie dostosowanie się do konkretnego planu. Musisz potrafić pogodzić ze sobą zarówno pracę, życie towarzyskie, rodzinne, rozrywkę, jak i ukochaną pasję – bieganie. Bieganie zmusza człowieka do lepszego zarządzania czasem. Kiedy biegasz 30 minut dziennie, nie sprawia to problemu jednak, kiedy zaczynasz zwiększać swój dystans i na dłuższe wybiegania znikasz z domu na 2-3 godziny, musisz pogodzić to z całym swoim grafikiem. Takie podejście do problemu z całą pewnością przełoży się na życie codzienne oraz inne jego sfery.

(tapeciarnia.pl)232247_mezczyzna_zegar_budzik

1) Pasja

Dla kogoś, kto nie ma żadnego hobby, kto większość czasu spędza przed telewizorem czy komputerem i nic nie robi ze swoim życiem bieganie, jeśli już się do niego przekona, może stać się czymś naprawdę wartościowym, co zmieni jego życie. Pasja to coś, co każdy z nas powinien mieć. Dla jednych są to znaczki, dla innych gotowanie, a dla nas – biegaczy, właśnie szuranie po asfalcie, górach, tartanie czy każdej innej nawierzchni. Zatem jeśli też szukasz czegoś dla siebie, zacznij biegać. To nie wymaga dużych pieniędzy, masy czasu czy kogoś do pomocy. Powietrze, chodniki, las oraz pogoda są przecież dla wszystkich!

Filip

Published byFilip

Biegam coraz dalej, coraz więcej. Pracuję w fajnej firmie, gdzie robię to co lubię i pomagam innym, aby żyli w zdrowiu i szczęściu! Czego chcieć więcej?

No Comments

Post a Comment

Facebook
Instagram